KADIN VE BAKIM

Duraklat

Her sabah uyandığınızda mükemmel bir cilde ve göz alıcı saçlara sahip olduğunuzu bir düşünün. Ne kadar harika olurdu değil mi? Uykuya dalmak baştan aşağıya harika görünmenizin anahtarı.

Total Skin (Mükemmel Cilt) kitabının yazarı ve dermatolog David J. Leffell, uyurken vücudumuzun kendi kendini iyileştirdiğini belirtiyor. Aktif içerikler derine işlediğinde daha çok işe yaradığından, yatmadan önce uygulayacağınız bakımlar hem cildinizi hem de saçlarınızı canlı tutacaktır. Uykuya dalmak başlı başına harika olsa da, sabah uyanıp aynaya baktığınızda kendinizi daha da harika hissedeceksiniz.

 

 

Ellerinizi Yumuşatın
Televizyonda en sevdiğiniz programı seyrederken ellerinize yoğun nemlendirici bir krem sürün. L'Occitane, Shea Butter Hand Cream (150 ml, 39 YTL) ellerinizi yağlandırmadan kısa sürede cildinize işler. İçeriklerin daha derine etki etmesi için elinize eldiven de geçirebilirsiniz. Ancak bu çok gerekli değil; eldiven avuçlarınızı terletebilir.
 
 
Başınızı ovun
Saç derinize uygulayacağınız bir masaj, köklere giden kan dolaşımını hızlandırır. Bu kan dolaşımı gece gelişmeleri için saç hücrelerinin gereksinimi olan besleyici maddeleri sağladığı belirtiliyor. Başparmaklarınızı hafifçe ensenizin üst kısmına bastırarak dairesel hareketler uygulayın. Daha sonra her iki elinizi de açarak saç çizgisine ve tepe noktanıza parmak uçlarınız yardımıyla baskı uygulayın.
 
 
 
 

 

 

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !